Dhurata Hoxha uron besmitarët për Bajram

11 gusht 2019 | 11:45

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, uroi besimtarët islamë me rastin e festës së Kurban Bajramit.

“Kjo festë është festë e solidaritetit dhe respektit ndaj njëri-tjetrit, prandaj gëzuar dhe urime festa e Kurban Bajramit”, ka shkruar Hoxha në llogarinë e vet në “Facebook”.

Ja postimi i znj. Hoxha:

Gëzuar festa e Kurban Bajramit!

Të gjithë besimtarëve të fesë islame në vendin tonë dhe diasporë, ua uroj përzemërsisht festën e Kurban Bajramit, me dëshirat më të mira që festën ta kalojnë me shëndet të mirë, begati e harmoni.

Kjo festë është festë e solidaritetit dhe respektit ndaj njëri-tjetrit, prandaj gëzuar dhe urime festa e Kurban Bajramit!

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Me rastin e festës së Kurban Bajramit, drejtori i Përgjithshëm…