Donald Trump i dërgon telegram urimi kryeministrit Haradinaj

10 janar 2018 | 14:19

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj dhe bashkëshortja e tij, Anita Haradinaj, kanë pranuar telegram urimi me rastin e festave të fundvitit nga presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump dhe bashkëshortja e tij, Melania Trump.

Po ashtu, kryeministri Haradinaj, ka marrë telegram falënderimi nga Sekretari Amerikan i Shtetit, Rex Tillerson, për mbështetjen e Kosovës në luftën kundër terrorizmit.

Image may contain: text

No automatic alt text available.

Image may contain: text

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
2018-a do të jetë një vit akoma më mi mirë…