Donika Kadaj-Bujupi: Istogu ka nevojë urgjente për angazhim institucional

06 shkurt 10:44

Deputetja e AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi, ka thënë se pas një nate të vështirë me erëra të forta, Istogu ka nevojë urgjente për angazhim institucional dhe përkrahje ndaj qytetarëve në këtë zonë.

Ajo ka shkruar në llogarinë e saj në “Facebook” se përveç dëmeve materiale, jetën po ua vështirëson edhe më shumë mungesa e energjisë elektrike.

“Andaj, thërrasim institucionet që pa vonesë të angazhohen për të intervenuar dhe marrur masat e duhura”, ka shkruar Kadaj-Bujupi.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në natën e mbrëmshme, nga erërat e forta dhe moti…