Donjeta Sadiku eliminohet nga Lojërat Olimpike

27 korrik 08:10

Boksierja jonë Donjeta Sadiku garoi sot në Lojërat Olimpike Tokio 2020.

Sadiku pësoi humbje nga Caroline Depuis e Britanisë së Madhe, kategoria 57 – 60 kg.

Depuis është kampione olimpike për të reja dhe finaliste e turneut kualifikues evropian për Tokio 2020.

Humbja e sotme boksieren tonë do ta bëjë më të fortë për garat e ardhshme.

Të pranishëm për ta përkrahur Donjetën ishin edhe drejtuesit e KOK-ut në krye me presidentin Ismet Krasniqi.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shqiptari, Agim Çerma u arrestua një javë më parë në…