Donnarumma zbulon të ardhmen e tij  

26 mars 23:34

Gianluiggi Donnarumma mbetet lideri i Milanit. Kontrata e portierit skadon në vitin 2021 dhe nuk dihet nëse do të rinovojë. Zërat e merkatos asin për një kalim të tij te PSG dhe Chelsea, por nuk dihet se si do të jetë e ardhmja.

“Gardiani i Djallit” në fakt ka lëshuar një koment interesant ku shpreh dashurinë e tij për Milanin. “Ngjyrat kuqezi kanë një rëndësi të madhe, jam rritur me to. Kam qenë gjithmonë tifoz i Milanit dhe do të jap gjithçka për këtë fanellë”, ka thënë Donnarumma.

“Sulmuesi më i rrezikshëm që jam përballur? Mund të them Cristiano Ronaldo. Kam luajtur kundër sulmuesve të mëdhenj, por Ronaldo më ka frikësuar më shumë”, ka deklaruar Donnarumma.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar pas deklaratës së…