Dorëhiqet zëdhënësi i Vatikanit

31 dhjetor 14:40

Zëdhënësi i Vatikanit dhe zëvëndësi i tij kanë dhënë dorëheqje më 31 dhjetor, thuhet në një deklatarë zyrtare.

Nuk janë dhënë arsyet e dorëheqjeve të Greg Burke dhe zëvëndësit të tij, Paloma Garcia Ovejero.

Megjithatë, ky zhvillim ndodhë vetëm disa javë pasi Papa Françesku emëroi gazetarin Italian, dhe mikun e tij, Andrea Tornielli si redaktor kryesor të komunikimeve në Vatikan.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Përgatiti: Albulena MAVRAJ Prishtinë, dhjetor/janar - Përgjatë vitit 2018 në…