Dortmundi i pari në grup, Brugge në Ligën e Evropës

11 dhjetor 2018 | 23:09

Borussia Dortmund e mposhti Monacon në Francë (0-2) dhe është kualifikuar në 1/8 e finales si e para e grupit.

Monaco është e fundit në grup dhe nuk do të merr pjesë as në Ligën e Evropës.  Dy gola për ekipin gjerman i realizoi Raphael Guerreiro.

Në ndeshjen tjetër Club Brugge luajti pa gola 0-0 me Atletico Madridin dhe në këtë mënyrë e siguroi një vend të Ligën e Evropës. Atletico kualifikohet në 1/8 e finales si skuadra e dytë përshkak të golaverazhit.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka takuar në…