Dortmundi transferon Meunierin  

25 qershor 17:07

Borussia Dortmund e ka zyrtarizuar transferimin e mbrojtësit Thomas Meunier nga PSG-ja.

Mbrojtësi do të bartë fanellën me numër 24, kurse skuadra gjermane e transferoi me parametrat zero, pasi belgut i skadoi kontrata me klubin francez. 28-vjeçari është pjesë e PSG-së nga viti 2016, derisa ka regjistruar 84 paraqitje dhe ka shënuar 8 gola.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Të enjten pasdite kanë arritur 6 mijë e 500 teste…