Driton Lajçi kujton protestat studentore në mbështetje të familjes Jashari

06 mars 21:49

Në përkujtim të Epopesë së UÇK-së dhe rënies së familjes Jashari, Driton Lajçi, ish-ushtari i UÇK-së dhe njëri nga liderët e protestave studentore, kujton organizimin e fuqishëm të protestave studentore, përkundër dhimbjes së madhe, reagimi studentor dhe popullor kundër forcave serbe ishte i fuqishëm. 

Në foto Driton Lajçi me trashëgimtarët e familjes Jashari, Ademin, Shabanin dhe Hamëz Jasharin.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
E ndërtuar dikur si Qendër Shëndetësore për fshatin Bodin në…