Dua Lipa merr pjesë në hapjen e shkollës së parë shqipe në Texas të Amerikës

14 mars 12:44

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, është duke korrur suksese të mëdha me hitet e saj.

Ditëve të fundit është duke zhvilluar turneun e saj “Future Nostalgia”, i cili rezulton të jetë mjaftë i suksesshëm.

Së fundmi, ajo mori pjesë në inaugurimin e shkollës së parë shqipe në Texas të Amerikës.

Kështu bëri të ditur vet këngëtarja përmes disa postimeve në “Instastory”.

Duke publikuar imazhe nga shkolla, ajo u shpreh se ishte nder që mori pjesë në hapjen e shkollës së parë shqipe në Texas.

“Një nder të isha pjesë e hapjes së shkollës së parë shqiptare në Texas sot. Qendra promovon kulturën, artin dhe muzikën shqiptare duke ofruar kurse gjuhësore për moshat 5-15 vjeç”, shkroi ajo.

Gjithashtu ndau edhe një imazh duke bërë shqiponjën me duar bashkë me nxënësit.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Federata e Futbollit e Kosovës së bashku me sponsorin e…