Dua Lipa në kopertinën e “RollingStone” me fotot më fantastike që mund të keni parë

15 janar 02:15

Dua Lipa ishte mbretëresha e padiskutueshme e muzikës pop në vitin 2020. Bukuroshja shqiptare arriti një sukses të jashtëzakonshëm me albumin “Future Nostalgia”, i cili është nominuar për Albumin e Vitit në “Grammy Awards”. Autorja e hitit “Levitating”, e cila po forcon statusin e saj si burimi i ri i energjisë së muzikës pop, ka realizuar një set fotografik për revistën “Rolling Stone”, ku duket një yll i vërtetë.

25-vjeçarja tregoi fizikun e saj perfekt në imazhet magjepsëse të realizuara nga David LaChapelle. Në intervistë, Dua përshkruan udhëtimin e saj drejt suksesit, nga puna në një restorant në Londër deri të arritjen e fundit, ku u bë artistja më e dëgjuar femër në Spotify dhe e treta më e dëgjuara në botë. Ndërsa ishte në dilemë për publikimin e albumit në Mars, Dua e gjeti veten duke u bërë një nga gratë më të fuqishme në industrinë e popit.

“Ndërsa Lipa e gjeti veten duke promovuar një album të ri nga divani i saj, Future Nostalgia u bë kolona zanore e vallëzimit në të gjithë botën (ose në tëerking në dhomën tuaj të ngrënies, siç e vendosi më vonë në Jimmy Kimmel Live ). Ndoshta askush nga ne nuk e dinte se kjo ishte muzika që dëshironim të dëgjonim menjëherë, por Lipa na tregoi se ishte.”, thuhet ndër të tjera në artikullin e “Rolling Stone”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Nga DHSK thonë se do ta adresojnë çështjen e votimit…