Dua Lipa në lot, ia nxjerrin albumin ilegalisht para kohe

23 mars 18:27

Dua Lipa ka njoftuar se albumi i saj i dytë, i shumëprituri Future Nostalgia do të publikohet të premten, më 27 mars e jo më 3 prill, siç ishte planifikuar.

Këngëtarja Dua Lipa, në një lidhje direkte me fansat në Instagram, ka reaguar pasi albumi i saj po postohet ilegalisht në internet.

Ajo në lot ka lajmëruar se është detyruar që albumin ‘Future Nostalgia’ ta publikojë një javë më herët, për të parandaluar shpërndarjen e mëtutjeshme të albumit pa pasur asnjë përfitim, shkruan Gazeta Express.

Dua ka punuar shumë në këtë album, i cili është i dyti në karrierën e saj dhe ka sjellë një periudhë tjetër që po del të jetë shumë e suksesshme dhe albumi është parashikuar të ketë sukses edhe më të madh sesa ai i pari.

Mirëpo, për shkak të koronavirusit dhe izolimit, Dua nuk do të jetë në gjendje ta promovojë sa duhet albumin dhe kjo do t’i kushtojë mjaft shumë.

Ajo madje e ka shqyrtuar mundësinë për ta shtyrë publikimin pasi të qetësohej situata me pandeminë, mirëpo kjo tani është e pamundur.

Dua i ka thënë fansave se ajo është detyruar ta publikojë atë më 27 mars, e jo 3 prill siç është planifikuar.

I am so sorry for Dua lipa 😭 she wanted everyone to listen to her album in her own way and in time not for a damn leak, they must STOP with that AND RESPECT THE WORK OF OTHERS!!!!.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Analiza për Covid-19 e kancelares Angela Merkel rezulton negative, kësisoj…