Durrës, bllokohen 41 tonë banane të prishura

29 janar 11:40

Në portin e Durrësit është zbuluar një ngarkesë me banane të prishura që vinin nga Kosta Rika.

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar më shumë se 41 tonë banane dhe ka dhënë urdhër që ngarkesa t’i nënshtrohet procedurave dogane për kthim në vendin e origjinës për shkak se janë të dëmshme për shëndetin e konsumatorit.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sipas medieve të shumta ndërkombëtare, kompania “Samsung” po kërkon ta…