Dy klube angleze në garë për Calhanoglun

18 maj 13:02

AC Milan po mendon rinovimin e kontratës me futbollistin turk, Hakan Calhanoglu.

Bisedimet mes drejtuesve të klubit kuqezi dhe menaxherëve të lojtarit vazhdojnë me intensitet, por në rast se turku nuk pranon të firmosë kontratën e re me “djallin” do të largohet në fund të sezonit me parametra zero, pasi në qershor i përfundon kontrata.

Nga kjo situatë disi e ndërlikuar për italianët, kërkojnë të përfitojnë Chelsea dhe Manchester United që po monitorojnë me vëmendje çdo lëvizje që vjen nga kampi kuqezi.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ylli i Real Madridit, Karim Benzema pas shumë viteve mund…