Dybala nuk largohet nga Juve

18 janar 2018 | 13:24

Pavarësisht zërave të shumtë se Paulo Dybalan e kërkojnë skuadrat e mëdha si Barcelona, Real Madrid dhe PSG-ja, ai do të qëndroj në Juventus.

“Pa asnjë dyshim do të qëndrojë te Juventusi. Ne e largojmë një lojtar vetëm kur ai na e kërkon një gjë të tillë dhe kjo gjë nuk ka ndodhur. Ndaj ju konfirmoj se Paolo është dhe do të qëndrojë në Torino”, ka thënë drejtori sportiv i Juventusit, Beppe Marotta.

Dybala është transferua në Juventus në vitin 2005 nga Palermo, kurse ai karrierë ka bërë edhe të skuadra Instituto.

Redaksia online
(e.r. / epokaere.com)

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se e ka…