E lidhën dhe e tërhoqën zvarrë me makinë/Ja çfarë i bëjnë kryebashkiakiut që s’mban premtimet (Video)

09 tetor 16:44

Një kryetar bashkie në Meksikë është lidhur nga këmbët me një litar dhe është tërhequr zvarrë nëpër qytet me një kamion, pasi nuk i kishte mbajtur aspak premtimet e bëra gjatë fushatës elektorale.

Jorge Luis Escandon Hernandez, kryebashkiaku i Las Margaritas, në shtetin Chiapas ishte marrë me dhunë nga zyra e tij prej banorëve vendas dhe më pas ishte lidhur pas kamionit për t’u tërhequr zvarrë nëpër qytet.

Pas 40-minutash ‘xhiro’, u desh ndërhyra e policsë për të liruar kryebashkiakun gënjeshtar, që me siguri e ka marrë një mësim të mirë./Daily Mail

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kombëtarja e Shqipërisë do të luajë kundër Turqisë dhe Moldavisë.…