Edhe katër raste me Covid-19 në Malishevë

01 gusht 15:34

Sot janë regjistruar pesë raste të reja me Covid-19 në Komunën e Malishevës, por njëri prej tyre, dy ditë pas vdekjes.

“Numri i rasteve aktive me COVID-19 në Komunën e Malishevës, është rritur në 39 raste, kurse numri i të vdekurve në 8 raste. Këto të dhëna sot janë konfirmuar nga IKSHPK në komunikim zyrtar me Komunën e Malishevës. Gjendja aktuale me COVID-19 në Komunën e Malishevës, është kjo: Nga 135 të prekur, 88 janë shëruar, 39 raste janë aktive dhe 8 raste kanë përfunduar me vdekje”, thuhet në profilin zyrtar të Komunës së Malishevës.

Rastet e sotme, të konfirmuara nga IKSHPK, janë: 1 rast në Malishevë, 1 në Lladrovc, 1 në Kijevë, 1 në Llazicë dhe 1 rast i konfirmuar dy ditë pas vdekjes në Shkozë.

Rastet aktive në Komunën e Malishevës, sipas vendbanimeve shihni në  tabelën më poshtë .

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj,…