Ekipet që kanë shënuar më së shumti në kampionat botëror

17 qershor 2018 | 17:31

Botërori i Rusisë ka filluar, por a keni menduar se kush është ekipi që ka luajtur më shumë në Botëror?

Brazili dhe Gjermania kanë zhvilluar më shumë ndeshje në Botëroret e luajtur, respektivisht nga 104 dhe 106 ndeshje, gjithashtu janë klubet me më shumë gola të shënuara.

Lista e dhjetë ekipeve me më shumë gola të shënuar:

1) Gjermania 224
2) Brazili 221
3) Argjentina 132
4) Italia 128
5) Franca 108
6) Spanja 95
7) Hungaria 87
8) Holanda 86
9) Uruguai 81
10) Anglia 79

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Me rastin e 75-vjetorit të lindjes së profesor Ukshin Hotit,…