Elmi Reçica njofton se PDK ka themeluar nëndegë të saj në Lyon të Francës

22 janar 19:37

Deputeti Elmi Reçica, ka njoftuar se në Lyon të Francës është themeluar Nëndega e Partisë Demokratike të Kosovës.

Ai përmes një postimi ka njfotuar se delegatët zgjodhën për kryetar të nëndegës Ardit Bejtën, ndërsa kuvendi zgjodhi poashtu edhe kryesinë dhe nënkryetarët.

Postimi i tij:

Së bashku me Betimin, sot ishim pjesëmarrës në Lyon të Francës, ku është themeluar Nëndega e Partisë Demokratike të Kosovës.

Delegatët zgjodhën për Kryetar të nëndegës Ardit Bejtën, ndërsa kuvendi zgjodhi poashtu edhe kryesinë dhe nënkryetarët.

Roli i mërgatës tonë, historikisht, ka qenë jetik për çlirimin, pavarësinë dhe ndërtimin e Kosovës. Sot, ky rol është po kaq i nevojshëm në zhvillimin dhe integrimin e vendit tonë.
Si aseti më i çmuar që kemi, jam shumë i lumtur që mërgata jonë kontributin e tyre në shërbim të vendit po e koncepton përmes PDK-së.

Për pjesëmarrjen dhe fjalët frymëzuese në këtë Kuvend, i falënderoj përzemërsisht Kryetarin e Këshillit për organizimin e Kuvendit të Degës së PDK-së në Francë, Sami Islamin, veprimtarin tonë të njohur në Lyon, Sjedullah Syla, nënkryetaren e nëndegës në Gjenevë, Vahide Bujupi – Qerimi, Agim Thaçin nga Shoqata “Ilira” në Bourg en Bresse, përfaqsuesin e Clermont – Ferrand, Ilir Azemin dhe nënkryetarin e Degës së PDK-së në Zvicër, Mujë Haziri.

Urime mërgimtarë të Lyonit. Na priftë e mbara!

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kreu i Dumës shtetërore ruse tha se premtimi nga Perëndimi…