Enver Sekiraqa lirohet nga paraburgimi

15 tetor 18:26

Gjykata Themelore në Prishtinë ka liruar nga paraburgimi Enver Sekiraqën.

Masa e sigurisë i është zëvendësuar me arrest shtëpiak, kanë thënë burimet për Paparaci.com.

Në seancën e fundit në gjykatë, mbrojtja propozoi ndërprerjen e masës së paraburgimit dhe të vendosjen e masës së arrestit shtëpiak për Sekiraqën.

Gjykata aprovoi sot kërkesën e parashtruar nga mbrojtja e Sekiraqës, e kryesuar nga avokatja Kosovare Kelmendi.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Përfaqësuesi i Shteteve të Bashkuara në Këshillin e Sigurimit tha…