Erkan Petekkaya ‘Xhihani’ hedh në gjyq serialin ‘Fate të kryqëzuara’

11 janar 17:32

Aktori turk Erkan Petekkaya u bë shumë i njohur në trevat shqiptare falë serialit “Fate të kryqëzuara”, ku luante krah aktores Nurgul Yesilçay.

Ky serial ka qenë një ndër më të ndjekurit në TV Klan dhe historia e Xhihanit e Gylserenit i mbërtheu të gjithë para ekranit.

Mirëpo së fundmi Erkan Petekkaya i cili luante rolin e “Xhihanit” e ka hedhur në gjyq kompaninë e serialit “Endemol Medya Produksiyon” pasi nuk e ka paguar për 15 episodet e fundit, shkruan Xing.

Aktori e ka fituar gjyqin dhe gjykata ka vendosur që kompania duhet të paguajë të gjithë aktorët e serialit.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Prof. dr. Begzad Baliu Kompleksiteti i studimit të jetës dhe…