Eskalon edhe më shumë protesta në Tiranë, fillon djegia e veturave (VIDEO)

13 prill 21:36

Fillon djegia e veturave në Tiranë nga protestuesit e opozitës.

Turma e protestuesve para parlamentit, është shpërndarë 3 herë radhazi nga policia, e cila ka përdorur gaz lotsjellës.

Megjithatë protestuesit vijojnë të rezistojnë dhe sapo minimizohet efekti i gazit lotsjellës, rikthehen sërish para parlamentit.

Liderët e opozitës, Lulzim Basha, Sali Berisha dhe Monika Kryemadhi, janë aty, bashkë me protestuesit dhe udhëheqin turmën vazhdimisht drejt parlamentit.

Deri tani raportohet se nga përplasjet polici-protestues, janë plagosur të paktën 5 efektivë, që po vijojnë të marrin ndihmën mjekësore në ambientet spitalore.

Gjithashtu, edhe disa protestues kanë përfunduar në spital, kryesisht për shkak të efektit të gazit lotsjellës./TCh

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Nisma Socialdemokrate në Prishtinë, ka filluar me trajnimin e aktivistëve…