EUBC-ja uron Federatën e Boksit të Kosovës për sukseset e arritura

06 dhjetor 17:31

Presidenti i Federatës Evropiane i Boksit EUBC, Feanco Francinelline, e ka përgëzuar Federatën e Boksit të Kosovës për rezultatet e arritura në garat evropiane gjatë këtij viti edhe përkundër situatës së vështirë për shkak të pandemisë Covid-19.

Ai, ndër të tjera, ka potencuar guximin e federatës për të dërguar atletë në garat evropiane.

“Në fund të sezonit konkurrues 2020, në emër të Komitetit Ekzekutiv të EUBC, dëshiroj t’i shpreh urimet e mia për arritjen e rezultateve teknike të shkëlqyera në Kampionatin Evropian të Boksit për të Rinj ‘Budva 2020’ dhe Junior European Kampionati i Boksit ‘Sofia 2020’. Duke admiruar guximin tuaj për të sfiduar Covid-19 duke dërguar atletët tuaj në gara, ju përcjellë urimet e mia më të ngrohta për fitimin e medaljeve prestigjioze në boksierët në listën më poshtë. Me shpresën për të arritur suksese të mëtejshme, ju dërgoj përshëndetjet e mia më të përzemërta”, thuhet në letrën e presidentit të EUBC-së, Feanco Francinelline.

Federata e Boksit e Kosovës arriti sukses të madh në dy kampionatet evropiane 2020. Medalja e bronztë, vendi i 3 Remzo Mustafiq 91 kg në Kampionatin Evropian për të Rinj U18 në Budva (Mali i Zi) dhe medalja e argjendtë, vendi i dytë Alnera Brahimi, 70 kg, në Kampionatin Evropian për Juniorë U16 në Sofje (Bullgari).

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Adil Behramaj, ish-këshilltari i ish-presidentit, Hashim Thaçi, ka reaguar rreth…