Evertoni i rikthehet fitoreve në Premier Ligë

22 nëntor 15:01

Skuadra e Evertonit ka shijuar me në fund fitoren në ndeshjen kundër Fulhamit, pasi sot e mposhti me rezultat 2-3.

Pas katërdhjetë sekondave, Calvert-Lewin e kaloi ekipin mysafir në epërsi. Vendasit e barazuan rezultatin me anë të Reid, kurse Calvert-Lewin dhe Doucoure realizojnë për epërsinë 1-3.

Fulhami ishte skuadër më e mirë në pjesën e dytë, por humb i një penallti dhe shënoi vetëm një gol nëpërmjet Loftus-Cheek, por në fund fitoja i takoi skuadrës nga Liverpooli.

(Epoka e re)

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Njohësi i çështjeve politike, Faton Abdullahu, ka thënë se qeveria…