“Facebook” krijon aplikacionin për ata që duan të gjejnë dashurinë

12 shtator 11:24

Vitin e kaluar rrjeti social “Facebook”, prezantoi në një konferencë një aplikacion të ri, i quajtur “Facebook Dating”, që shërben për njohje të reja mes personave. Prej javës së kaluar ky aplikacion është vënë në dispozicion të përdoruesve.

Ky aplikacion është testuar fillimisht në Kolumbi dhe nga java që lamë pas është në dispozicion të shtetasve në SHBA dhe 19 vendeve të tjera. Ky aplikacion do aktivizohet në Evropë që nga fillimi i vitit 2020. Sipas “Facebook”, siguria dhe mbrojtja e të dhënave do të jenë një përparësi absolute.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Trajneri Arsim Prepolli dhe futbollisti Taulant Dajaku e kanë cilësuar…