“Facebook” reagon ndaj sfidës “10YearChallenge”

20 janar 13:40

Një numër i madh i përdoruesve të “Facebook” kanë refuzuan të pranonin sfidën e “10YearChallenge”, sepse ata besojnë se ky rrjet ka plane të shumta fotografish për qëllime ndoshta jo krejt të ndershme.

“Unë, dhjetë vjet më parë ndoshta do të isha i përfshirë në sfidën që përcjell “Facebook” dhe “Instagram”. Ndërsa tani po mendoj se si të gjitha këto të dhëna mund të përdoren për të zhvilluar programe dhe algoritme, për njohje të mënyrës se si person është vjetruar”, është ankua një përdoruese e këtij rrjeti.

Megjithatë, pati reagime nga “Facebook”,  ku janë mohuar këto pretendime. “Kjo sfidë erdhi nga përdoruesit tanë pa asnjë ndikim tek ne. Është vetëm një dëshmi se njerëzit po argëtohen në “Facebook” dhe kjo është e gjitha”, është thënë në reagimin e “Facebook”./lexo.al/

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Justin Bieberi dhe Hailey Baldwini thuhet se po planifikojnë ceremoninë…