Federata e Golfit e Kosovës pranon aplikacionin zyrtar nga Federata Botërore e Golfit

27 shkurt 2024 | 14:00

Federata e Golfit e Kosovës ka njoftuar se ka pranuar aplikacionin zyrtar nga Federata Botërore e Golfit. Me këtë rast, FGK-ja do të bëhet anëtarja e re e familjes botërore në botën e golfit.

“Federata e Golfit e Kosovës ka pranuar aplikacionin zyrtar nga Federata Botërore e Golfit dhe pritet të bëhet anëtarja më e re e familjes së madhe botërore të Golfit!”, thuhet në njoftim.

“Urime gjithë lojtarëve dhe anëtarëve të Kosovës”. Përndryshe, Federata e Golfit e Kosovës është themeluar zyrtarisht me 17 Tetor të vitit 2018.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Profesori universitar, Milazim Krasniqi, ka thënë se presidenti serb, Aleksandër…