Federata e Sporteve Universitare pranohet në FISU

01 janar 21:00

Një tjetër sukses për sportin e Kosovës erdhi në muajin gusht kur Federata e Sporteve Universitare e Kosovës (FSUK) është pranuar me të drejta të plota si anëtarja më e re në Federatën Ndërkombëtare të Sporteve Universitare (FISU), në Asamblenë e Përgjithshme që po mbahet në Taipei të Tajvanit. FISU e pranoi FSUK-n me vetëm dy vota kundër dhe një votë abstenim.

Një nga federatat që votoi kundër ishte ajo e Serbisë. Në Kongresin e FISU-s të pranishëm ishin kryetari i KOK-ut, Besim Hasani dhe ai i FSUK-së, Musa Selimi.

Redaksia online
(e.r. / epokaere.com)

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Papa Françesku i ka përshkruar migrantët dhe refugjatët si njerëzit…