Filmi “Virgjëresha Shqiptare” shpërblehet me çmimin “Vjosa Berisha” në “PriFest”

25 shtator 22:56

Filmi “Virgjëresha Shqiptare” ka fituar çmimin kryesor në festivalin e filmi kosovar “PriFest”. Këtë vit ky çmim është quajtur “Vjosa Berisha”, në nderim të sajin pas vdekjes.

“Virgjëresha Shqiptare” është me regji të Bujar Alimanit, njofton KlanKosova.tv.

Këtë vit është edicioni i 14-të i PriFilm Fest, dhe i kushtohet organizatores dhe producentes së filmit, Vjosa Berisha.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një përmbledhje e punës së Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe…