Fitoi 33 mln euro në lotari, gruaja gjen biletën pas shumë javësh

29 korrik 2021 | 21:56

Një 45 vjeçare në pasur për javë të tëra biletën fituese të lotarisë në çantën e saj, pa qenë e vetëdijshme se kishte fituar 33 milionë euro.

45-vjeçarja ishte fituesja vetme sipas Lotto Bayern më datë 9 qershor. Nëna e një fëmije i kishte zgjedhur rastësisht numrat dhe më pas e kishte futur biletën në çantën e saj.

The Independent raporton se gruaja kishte zgjedhur rastësisht numrat e lotarisë.  Blerja e biletës i kushtoi vetëm 1,20 euro.

“Akoma më merren mendtë për shkak se kam mbajtur një biletë me këtë vlerë parash, në çantën time për javë të tëra dhe nuk kam qenë në dijeni”, thotë 45 vjeçarja.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri Edi Rama u shpreh i bindur se dhe shtet…