Fitore dramatike e Tottenhamit ndaj Burnleyt

15 dhjetor 19:01

Tottenhami ka arritur të shënojë fitore shumë të vështirë në shtëpi ndaj Burnleyt.

Vendasit shënuan fitore minimale, por shumë të vlefshme në garën për të siguruar një vend për top katërshen e Premier Ligës, transmeton Koha.net.

Ishte Eriksen ai që shënoi golin e fitores në minutën e 90+1 pas asistimit nga Harry Kane.

Në vendin e tretë Harry Kane ka 39 pikë, kurse Burnley në vendin e 17 ka 12 pikë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kuvendi i Kosovës ka votuar me 59 vota pro dhe…