Fitore e lehtë për prizrenasit

02 tetor 23:46

Prizreni 16 ka shënuar fitore ndaj RC Cola Dritës me rezultat 102:71 (23:22, 30:15, 25:16, 24:18), në kuadër të javës së katërt të Art Motion Superligës së Kosovës në basketboll.

Në çerekun e parë, prizrenasit kishin një epërsi të lehtë, megjithatë kjo pjesë përfundoi 23:22. Më pas Prizreni 16 kontrolloi lojën deri në fund. Prizrenasit ishin bindshëm më të mirë në periudhën e dytë, duke e fituar me rezultat 30:15, kurse në pushim shkuan me shifrat 53:37.

Basketbollistët prizrenas nuk u ndalën as në pjesën e dytë, ndërsa ishin shumë më të mirë në periodën e tretë, të cilën e fituan 25:16, ndërsa rezultati në semafor pas 30 minutash ishte 78:53. Edhe në 10 minutat e fundit nuk kishte shumë ndryshime me prizrenasit që e thelluan epërsinë edhe më shumë për të triumfuar në fund 102:71.

Te Prizreni 16 u dallua Trevor Manuel me 24 pikë e 17 kërcime, kurse te RC Cola Drita u dalluan Marcus Myers me 17 pikë dhe Qëndrim Demi me 15.

Prizreni 16 ka tri fitore dhe një humbje, kurse RC Cola Drita katër humbje në katër ndeshje.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në një sfidë shumë interesante, Bashkimi ka mundur Rahovecin si…