Flamuri shqiptar ngrihet në komunën e Hamburgut, zemrat e tifozëve, “në peshë”

19 qershor 2024 | 20:36

Këtë të mërkurë u zhvillua në Hamburg të Gjermanisë ndeshja mes Kroacisë dhe Shqipërisë, e cila rezultoi me një barazim.

Kjo ndeshje u prit me festë dhe entuzizëm. Përveç atmosferës fantastike të krijuar në rrugë për këtë përballje të dytë të Shqipërisë në Euro 2024, një detaj ka ngritur “peshë” zemrat e shqiptarëve.

Në Komunën e Hamburgut është ngritur flamuri shqiptar.

Duket se Komuna e Hamburgut ka vlerësuar tifozerinë e zjarrtë shqiptare, por edhe kombëtaren, të cilët kanë sjellë festë në rrugët e këtij qyteti.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Nedim Bajrami u bë pjesë e historisë së Kampionateve Europianë…