Forcat afgane deklaruan se e kanë vrarë udhëheqësin e Al-Kaidës

25 tetor 00:15

Forcat e Afganistanit kanë vrarë Abu Muhsin al-Masrin, udhëheqësin e lartë i Al-Kaidës, thonë nga Drejtoria Kombëtare e Sigurisë e Afganistanit (NDS).

Abu Muhsin al-Masrin është në listën e personave të kërkuar nga FBI, shkruan Reuters.

Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) kanë ngritur akuza ndaj Al-Masrin se është pjesë e organizatave terroriste dhe se kishte vrarë qytetarë të Amerikës.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Franca e thërret ambasadorin e Turqisë, pas deklaratës të presidentit…