Formacionet: Chelsea – Porto

13 prill 13:55

Chelsea do të tentojë të përfundojë atë që e nisi para një javë, eliminimin e Portos dhe kalimin në gjysmëfinale të UEFA Champions League.

Blutë e Londrës e fituan ndeshjen e parë në udhëtim ndaj Portos me rezultat 0:2 dhe kanë komoditet të madh në ndeshjen e kthimit, edhe pse nuk do të luhet në “Stamford Bridge” por në “Ramon Sanchez Pizuan” të Sevillas.

Chelsea nuk e ka të konfirmuar asnjë mungesë për këtë takim, kurse në dyshim janë Christensen dhe Thiago Silva.

Kovaqiq dhe Ziyech janë të vetmit të rrezikuar për të mos u paraqitur në ndeshjen e ardhshme nëse ndëshkohen me karton të verdhë sonte.

Në anën tjetër, trajneri i Portos, Sérgio Conceição e ka tërë ekipin në dispozicion për këtë takim.

Mbemba është i vetmi i rrezikuar për të munguar në ndeshjen tjetër nëse ndëshkohet me karton të verdhë. UEFA në webfaqen e saj ka publikuar formacionet e mundshme për të dyja ekipet.

Formacionet e mundshme:

Chelsea: Mendy; Azpilicueta, Zouma, Rüdiger; James, Jorginho, Kovaqiq, Alonso; Mount, Havertz, Puliqiq.

Porto: Marchesín; Manafá, Pepe, Mbemba, Zaidu; Corona, Sérgio Oliveira, Uribe, Otávio; Marega, Taremi

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Mbrëmje fantastike për Stephen Curryn, “yllin” e Golden State Warriors,…