Formacionet: Leicester – Chelsea

19 janar 16:45

Sonte (e martë) do zhvillohet ndeshja mes Leicester Cityt dhe Chelseas, e vlefshme për xhiron e 18-të të Premierligës.

Dy skuadrat synojnë vetëm fitore që të ngritën sa më lartë në tabelë. Vendasit do jenë pa Dennis Praet që është duke u shëruar nga lëndimi, derisa te “Blutë” pritet të mungojë N’Golo Kante për të njëjtën arsye.

Formacionet e mundshme:

Leicester City (4-2-3-1): Schmeichel; Castagne, Fofana, Evans, Justin; Tielemans, Ndidi; Barnes, Maddison, Albrighton; Vardy.

Chelsea (4-3-3): Mendy; Chilwell, Silva, Zouma, James; Kovacic, Jorginho, Mount; Hudson-Odoi, Abraham, Ziyech.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti i zgjedhur amerikan, Joe Biden, ka zgjedhur sekretaren e…