Formacionet: Liverpool – Leipzig

10 mars 2021 | 13:20

Liverpool është nikoqir i RB Leipzigut, ndeshje e vlefshme për 1/16 e finales së Ligës të Kampionëve.

Dy skuadrat do përballen në stadium neutral në Budapest, meqenëse Leipzig nuk mund të udhëtojë në Britani sepse pastaj duhet të qëndrojnë 14 ditë në karantinë.

Ndeshja e parë që u zhvillua në stadium neutral përfundoi me rezultat 0-2, në të mirë te Liverpoolit.

Te “Reds” do mungojnë disa lojtarë, si Joe Gomez, Joel Matip, Virgil van Dijk dhe Jordan Henderson, kurse te Leipzig mungojnë Laimer dhe Szoboszlai.

Formacionet e mundshme:

Liverpool (4-3-3): Alisson; Alexander-Arnold, Phillips, Fabinho, Robertson; Thiago, Wijnaldum, Keita; Jota, Mane, Salah.

Leipzig (3-4-2-1): Gulacsi; Mukiele, Upamecano, Klostermann; Adams, Sabitzer, Kampl, Haidara; Olmo, Nkunku; Poulsen.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Nëna e katër fëmijëve ka zbuluar se si e ngatërrojnë…