Formacionet zyrtare të derbit Prishtina-Drita

05 dhjetor 13:04

Prishtina dhe Drita e zhvillojnë derbin e javës së 17-të në kuadër të Superligës së Kosovës me fillim nga ora 13:30 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Drita momentalisht është e katërta në tabelë me 28 pikë, kurse kampioni aktual Prishtina ka 24 pikë në vendin e pestë.

Këto janë formacionet zyrtare:

Prishtina: Halimi,Krasniqi, Mici, Atanda,Bekteshi, Abazi, Boshnjaku, Karabeci, Mankenda, John, Kryeziu

Drita: Maloku,Limani, Balde, Cuculi, Bardhoku, Broja, Jashari, Ajzeraj, Muja, Namani, Simonovski

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka përshëndetur emërimin e të…