Formacionet zyrtare të “El Clasicos”: Real Madrid – Barcelona

21 prill 2024 | 20:04

Real Madridi dhe Barcelona do të përballen sot (e diel) në La Liga, në kuadër të ‘El Clasicos’.

Kjo është “El Clasico” numër 257 mes këtyre dy skuadrave.

Tashmë janë publikuar formacionet zyrtare të të dyja ekipeve.

Real Madrid: Lunin; Lucas, Tchouameni, Rüdiger, Camavinga; Modric, Kroos, Valverde, Bellingham, Vinicius, Rodrygo.

Barcelona  XI : Ter Stegen, Jao Cancelo, Araujo, Lewandowski, Raphinha, Christensen, De Jong, Gundogan, Kounde, Yamal., Cubarsi

Ndryshe, “El Clasico” është një nga rivalitetet më të mëdha në futboll mes dy prej fuqive të divizionit spanjoll – Barcelonës dhe Real Madridit.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Nuk mund të kishte finale më të bukur, për trofeun…