Formacioni i javës në Ligën e Kampionëve

26 nëntor 16:47

Është zgjedhur formacioni i javës në Ligën e Kampionëve. Kjo javë ka sjellë ndeshje mjaftë interesante ku nuk munguan as befasitë.

Votuesit e Ligës së Kampionëve kanë votuar tashmë dhe kanë zgjedhur formacionin më të mirë të javës.

Klubi me më shumë lojtarë është Borussia Monchengladbach me tre sosh, ndërsa pas tyre vjen Barcelona me dy lojtarë. Lokomotiva e Moskës, Atalanta, Porto, Manchester Unitedi, Lazio dhe Bayern Munichu kanë nga një lojtarë.

Formacioni: Guilherme Marinato; Oscar Wendt, Nico Elvedi, Zaidu Sanusi; Sergino Dest, Bruno Fernandes, Lars Stindl, Kingsley Coman, Robin Gosens; Martin Braithwaite, Ciro Immobile.

 

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Avokati i Diego Maradonas, Matias Morla, kërkon që të bëhet…