Formacioni i javës në Premier Ligë

16 prill 12:17

Portali i njohur “Goal.com” e ka publikuar formacionin e javës në Premier Ligë. Skuadra e Liverpoolit dominonin në ketë formacion, pasi pjesë e tij janë Alexander-Arnold, Lovren dhe Wijnaldum.

Formacioni i javës

Portier: Ben Foster (West Brom)
Mbrojtës: Trent Alexander-Arnold (Liverpool), Dejan Lovren (Liverpool), Aymeric Laporte (Manchester City), Kieran Gibbs (West Brom).
Mesfushorë: Georginio Wijnaldum (Liverpool), Luka Milivojeviq (Crystal Palace), Christian Eriksen (Tottenham Hotspur).
Sulmues: Eden Hazard (Chelsea), Olivier Giroud (Chelsea), Wilfried Zaha (Crystal Palace).

 

 

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka uruar për fitoren e…