Foto nga natyra që na mrekullojnë

29 gusht 2019 | 12:07

Përkundër faktit se shkretëtirat, malet dhe oqeanet e sotme nuk janë të reja për askënd, natyra ende gjen mënyra për të na lënë me gojën hapur, qoftë me kërpudhat që shkëlqejnë në errësirë, apo boronicat me madhësi sa pëllëmba e dorë!

Shikoni përmbledhjen e këtyre mrekullive mahnitëse të natyrës.

Një hoje mjalti që ilustron me saktësi fjalën “përsosmëri

“Ku mund ta gjej një pyll kaq magjik?”

Një hardhucë dragua shumë e vogël

Hardhucë e zezë

Një gjethe që i ka mbetur vetëm “skeleti”

Kërpudhë që lëshon dritën e gjelbër përmes biolumineshencës

Mineralet ndryshojnë ngjyrë kur ekspozohen ndaj dritës

Dru gjigant rreth 60 metra i lartë që shtrihet në plazh

Kur është shumë ftohtë, në të vërtetë mund të shihni melodinë

Një hardhucë dragoi adoleshente!

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Mesfushori nga Kosova, Migjen Basha ka konfirmuar pensionimin nga Kombëtarja…