Fotot e tmerrshme të luanëve që po ngordhin nga uria

22 janar 22:43

Ndërgjegjësimi në internet po rritet me shpejtësi për të ndihmuar në shpëtimin e jetës së 5 luanëve të keq-ushqyer dhe të sëmurë të mbajtur në një park në kryeqytetin e Sudanit.

Me shqetësime në rritje për krijesat për t’u zhvendosur në një habitat më të mirë, 5 luanët mbahen në kafaze në Parkun Al-Qureshi të Khartoum.

Siç duket dhe nga fotot luanët vuajnë nga mungesa e ushqimit dhe ilaçeve. “Unë u tmerrova kur pashë këto luanë në park. Kockat e tyre duken nga lëkura e tyre”, ka thënë Osman Salih, i cili nisi një fushatë në internet ku shkroi në Facebook nën hashtag #Sudananimalrescue.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Presidenti Donald Trump janë…