Francë-Kroaci, finalja e Kupës së Botës

11 korrik 22:43

Kroacia e ka shkruar historinë duke u kualifikuar në finale të Kupës së Botës “Rusi 2018”, pasi e mposhti Anglinë (2-1).

Anglia e nisi më mirë ndeshjen dhe pas pesë minutave shënoi golin e parë, autor ishte Trippier nga gjuajtja e lirë. Ne pjesën e dytë kroatët e barazuan rezultatin me golin e Perishiqit.

1-1 përfundoi koha e rregullt, kurse në vazhdime Kroacia shënoi golin e fitores nëpërmjet sulmuesit Mario Mandzukiq (108).

Kroacia në finale më 15 korrik do të luajë ndaj Francës.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Krerët e NATO-s thanë të mërkurën se kanë rënë dakord…