Fshati Pjetërshan, gati për festat e fundvitit

01 dhjetor 23:57

Është fshati Pjetërshan, që gjendet veç pak kilomentra nga Gjakova që merr pamjen më të bukur në vigjilje të Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri.

Ndriçimi dhe rregullimi i fshatit, tashmë është bërë një traditë, nga banorët e saj.

Këtë vit banorët, stolisën dhe i dhanë magji, vendit të tyre, duke e dekoruar e veshur me drita shumëngjyrëshe.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sektori i Sizmologjisë i Institutit për Hidrometeorologji dhe Sizmologji i…