Gati padia ndaj Shakirës për evazion fiskal

11 dhjetor 12:00

Ylli i popit Shakira do të akuzohet zyrtarisht nga prokurorët e shtetit spanjoll për evazion fiskal. Padia për mashtrim tatimor prej miliona dollarësh do të dorëzohet në ditët e ardhshme.

Kolumbianja duhet ta mbrojë veten ndaj akuzave se ka shmangur detyrimet ndaj shtetit spanjoll me gati 15 milionë euro për tre vjet. Prokurorët e shtetit nisën hetimet vitin e kaluar dhe zbuluan se 41-vjeçarja mashtroi me 14.5 milionë dollarë midis viteve 2012-2014.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Është hedhur sot shorti për kualifikueset e Kampionatit Europian Under-21…