Gazetarët në pritje pas nëntë orë bisedime

18 mars 19:53

Teksa liderët e Kosovës dhe Serbisë po zhvillojnë bisedime nën ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, shumë gazetarë janë duke e përcjellë këtë ngjarje nga qendra mediale në Ohër.

Qendra mediale është vendosur në një objekt tjetër, afër vilës ku po mbahen bisedimet.

Bisedimet, nën ndërmjetësimin e BE-së, kanë nisur nëntë orë më parë, raporton Rel.

BE-ja më herët tha se Kurtit dhe Vuçiqit do t’iu prezantojnë një “plan të konsoliduar” të zbatimit të këtij propozimi, që synon t’i çojë palët drejt një marrëveshjeje përfundimtare.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ambasadori i Ukrainës në Tiranë, Volodymyr Shkurov, tha se beson…