Gëzim Miroci, këngëtari të cilin po e duan të gjithë në diasporë

08 shkurt 15:38

Këngëtari Gëzim Miroci nga Juniku i cili jeton dhe vepron në Gjermani, është mjaft aktiv në fushën muzikore.

Ai, i takon zhanrit të muzikës popullore dhe është mjaft aktiv në mbrëmjet muzikore të cilat organizohen nga shqiptarët e Diasporës, shkruan GazetaProjekti.

Gëzimi planifikon shumë shpejt të sjell edhe projektin e tij muzikor.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pas kthimit nga…