Gjenden rrënojat e avionit të rrëzuar në Iran

20 shkurt 21:53

Garda Revolucionare e Iranit tha se ka gjetur rrënojat e avionit të pasagjerëve, i cili është rrëzuar të dielën.

Avioni i kompanisë Aseman Airlines është rrëzuar në malet Zagros në perëndim të Iranit dhe të 66 njerëzit në bord besohet se kanë vdekur.

Ekipet e kërkimit do të vazhdojnë të ecin në këmbë deri te vendi i ngjarjes, pasi helikopteri nuk ka qenë në gjendje të aterojë në mal, tha një zëdhënës i Gardës Revolucionare të Iranit.

Kreu i shërbimeve emergjente të këtij vendi tha se lëvizja e trupave të atyre që kanë vdekur do të jetë e vështirë në kushtet e këqija të motit.

Avioni i rrëzuar ka qenë 25 vjet i vjetër, tha organizata e aviacionit civil të Iranit.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Qendrës së Vetëvendosjes në Kamenicë, Bajram Mavriqi, ka…