Gjergj Dedaj, i mllefosur: Më shkarkuan brenda ditës, edhe me vra dikënd nuk bëhet kështu

19 qershor 2024 | 20:49

Gjegj Dedaj, tha në Pressing në T7, se u shkarkua nga pozita e ambasadorit në Shkup brenda ditës dhe për këtë vendim e ka paditë MPJD-në.

Ai tha se është shkarkuar në mënyrë brutale që sipas tij i është dhënë afat vetëm një ditë për ta lëshuar punën.

“Shkarkimi skandaloz i 12 ambasadorëve brenda një viti…Unë jam shkarku në mënyrën më brutale, brenda një dite me lëshu Shkupin. Ambasadori i Bashkimit Evropian në Shkup më ka thirrë, tha për një ditë ta kanë dhanë afat, në vendin tim tha vetëm nëse e vret dikë duhet të vijë në kësi vendimi. Por ajo është temë e mbyllur”, tha Dedaj në Pressing, transmeton Express.

“Ne jemi shkarku pa asnjë gabim”, tha Dedaj.

“Unë jam në procedurë ligjore nuk më ka thirrë kurrë kerkush, e kam paditë institucionin – Ministrinë e Jashtme”, tha ai.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Nga Ylli Pata Ka ngjallur mjaft polemika qëndrimi i një…